search
top

Jak pozyskać klienta? Cz. 1

Nie ważne jaki rodzaj działalności prowadzimy – bez klienta nasza firma będzie istnieć tylko na papierze. Oto sposoby na to jak pozyskać klienta i utrzymać z nim długoterminowe relacje.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek akcji marketingowych ustalmy do kogo kierowany jest produkt lub usługa. Oferta powinna być precyzyjna. To co jest dla wszystkich jest dla nikogo. Skupmy się na konkretnej grupie odbiorców. Jeśli nie mamy pewności jakie obecnie panują trendy możemy zlecić badania specjalistycznej firmie.

Jeśli już poznamy potrzeby naszych klientów to wyjdźmy im naprzeciw i poznajmy ich potrzeby. Jeśli nasze usługi lub produkty będą odpowiedzią na tego czego oni szukają to sukces mamy zagwarantowany. Czasem jest tak, że niektórzy nawet nie wiedzą, że czegoś potrzebują dopóki na to nie natrafią.

Następstwem takich działań jest dostosowanie oferty do oczekiwań klienta. Jest to oczywisty krok, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli nasz produkt nie spełnia oczekiwań to staje się bezużyteczny.

Comments are closed.

top