search
top

Czym jest outdoor?

Outdoor jest to każdy rodzaj reklamy występującej na zewnątrz. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i związana jest z marketingiem ulicznym.

Reklama outdoorowa związana jest ze specjalnymi nośnikami informacji, takimi jak telebimy, billboardy, citylight’y ale również słupy ogłoszeniowe i tablice reklamowe. Jest o element reklamy o masowym przekazie, która ze względu na specyfikę miejsca w jakim się znajduje dociera do rzeszy odbiorców.

Reklama outdoorowa jest niezwykle skuteczna i często jest niezbędnym elementem kampanii reklamowych. Przewidywany nakład środków na taki typ reklamy jest niezwykle zróżnicowany ze względu na atrakcyjność prezentowanego miejsca oraz to ile osób dziennie jest w stanie dostrzec dany telebim czy billboard.

Coraz bardziej popularnym rodzajem reklamy outdoorowej jest reklama wielkoformatowa. Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z widokiem na przykład budynku przykrytego niemalże w całości plakatem reklamowym aczkolwiek zdarzają się również modele wolnostojące.

Comments are closed.

top