search
top

Wpływ reklam na dzieci

Każdy z nas chociaż raz uległ magii reklamy. Pod jej wpływem kupiliśmy dany produkt lub skorzystaliśmy z konkretnej usługi. Nie jest to problemem gdy jesteśmy ludźmi dorosłymi jednak niestety dzieci są jeszcze bardziej podatne na wpływy reklamy. Może ona nie tylko zaburzyć sposób postrzegania świata, ale sprawić, że dziecko będzie nieustanie pożądać różnorakich przedmiotów.

Reklama bazuje na naszych emocjach, u dziecka są one szczególnie wyczulone, zwłaszcza jeśli jest na tyle małe, że nie jest w stanie odróżnić fikcji do rzeczywistości. Niektóre reklamy mogą wywołać u dziecka poczucie, że posiadając dany produkt stanie się lepsze, bardziej wartościowe i lubiane. W miarę możliwości powinniśmy temu zapobiec. Dlatego nie pozwalajmy dzieciom oglądać telewizji bez naszego nadzoru. Na samym początku najlepiej wytłumaczyć im czym jest reklama i jaką spełnia rolę. Muszą one zrozumieć, że to co widzą nie jest prawdziwe.

Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana telewizji na wspólne spędzanie czasu w formie czytania książek czy edukacyjnych zabaw.

Comments are closed.

top